Chmura obliczeniowa

Cloud to coraz powszechniej kojarzone pojęcie, obejmujące szereg możliwości i usług, opartych o rozwiązania wirtualnego centrum danych. Klienci korzystający z możliwości chmury obliczeniowej mogą z kolei dostarczać na rynek produkty oraz usługi w modelu PaaS- Platform as a Service, SaaS- Software as a Service, czy CaaS- Communication as a Service.

Aby wkroczyć na innowacyjną ścieżkę rozwoju, przed każdym przedsiębiorstwem stoi dylemat: czy i jak przeprowadzić migrację do chmury.

Jest to bowiem wyzwanie nie tylko dla kadry IT. Jeśli zapada decyzja biznesowa o migracji do chmury, to przed zespołem osób odpowiedzialnych za ten proces pojawia się szereg zadań. Proces migracji zawiera zarazem część projektową, jak i fizyczne działania, konieczne do przeprowadzenia z powodzeniem całości projektu. Zmiana paradygmatu wykorzystania infrastruktury IT dotyczy dziś przede wszystkim firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Nie dysponują one rozbudowanym kadrowo zespołem pracowników IT, nie posiadają także wymaganego doświadczenia w zarządzaniu wirtualnym środowiskiem, co mogłoby dać możliwość stworzenia chmury prywatnej na potrzeby organizacji. Skorzystanie z profesjonalnego WCD daje perspektywy wykorzystania najnowszych narzędzi bez ryzyka inwestowania w nieznany obszar. Za przeniesieniem systemów do zewnętrznego data center przemawia głównie optymalizacja budżetu przez redukcję kosztów, związanych z utrzymaniem własnej infrastruktury oraz zatrudnieniem odpowiednich fachowców.

Profesjonalna kadra zewnętrzna, jako część usługowego modelu IT,  to rozwiązanie problemów klienta w aspekcie zarządzania przedsięwzięciami, bezpieczeństwem i kwestiami prawnymi, a także gwarantowana jakość i ciągłość działania.

DC PPNT wspiera klienta na każdym etapie migracji – od analizy aktualnie wykorzystywanych zasobów pod kątem odzwierciedlenia ich w środowisku wirtualnym, poprzez przygotowanie architektury demonstracyjnej w WDC, uruchomienie jej i przeprowadzenie z klientem serii testów, po migrację zasobów do Data Center. Ponadto na życzenie klienta kadra DC wspiera przedsiębiorstwo w zakresie administrowania środowiskiem.

Skontaktuj się z nami. Opracujemy dla Twojej firmy specjalną ofertę.

* pola wymagane