Software Defined DataCenter w oparciu o rozwiązania VMware

Szczecin, Łódź, Białystok, Lublin

Organizatorzy:
VMware, DataCenter PPNT

  O Wydarzeniu

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie Państwu najnowszych rozwiązań w obszarach związanych z szeroko pojętą wirtualizacją centrum danych. Interaktywna forma prezentacji umożliwi Państwu zapoznanie się "na żywo" z najnowszymi osiągnięciami w tych dziedzinach.

Jeżeli jakiś gatunek w przyrodzie ma przetrwać, to niekoniecznie musi być najsilniejszy czy najszybszy, tylko taki, który potrafi najlepiej dostosować się do zmieniającego się otoczenia. Dotyczy to również nowoczesnych działów IT w firmach z każdej praktycznie branży. 

Chcąc być konkurencyjnym i zapewniać najwyższy poziom jakości i niezawodności usług świadczonych dla biznesu, powinniśmy sięgać po rozwiązania z najwyższej światowej półki. O tym będą przekonywać organizatorzy wydarzenia.


  Agenda

8:45 - 9:15

Rejestracja i powitanie uczestników

9:15 - 9:35

Roderyk Gołaszewski, Działu Rozwoju BPN-T

Powitanie i kilka słów o BPN-T.

9:35 - 10:20

Tomasz Łukaszewicz, DataCenter PPNT

RODO i outsourcing IT - metoda na zachowanie zgodności z nowymi przepisami.

Obowiązki firmy w obszarze RODO. Przenoszenie ryzyka, czyli role w zakresie zarządzania danymi osobowymi. Bezpieczeństwo, oszczędności i ciągłość działania biznesu - outsourcing IT.

10:20 - 11:00

Piotr Nowik, VMware

Software Defined Data Center, czyli jak sprawnie i profesjonalnie zarządzać systemami oraz usługami w firmie.

Od vSphere do centrum danych zorientowanego programowo. Wirtualizacja maszyn i sieci – jakie właściwie korzyści ma z tego przedsiębiorca? Nowinki technologiczne dla firm, czyli szybkie i wygodne rozwiązania od VMware.

11:00 - 11:15

Przerwa kawowa

11:15 - 12:15

Łukasz Walicki, DataCenter PPNT

LIVE DEMO, czyli jak w 30 minut stworzyć w pełni funkcjonalną usługę Wirtualnego DataCenter w oparciu o rozwiązania VMware.

12:15 - 12:45

Lunch

12:45 - 13:45

Łukasz Walicki, DataCenter PPNT

LIVE DEMO z serii Disaster Recovery w chmurze.

Demonstracja VMware HCX, czyli kiedy poważna awaria przestaje zagrażać ciągłości działania.

13:45 - 14:00

Przerwa kawowa

14:00 - 14:20

Dominik Bocheński, PPNT

Klient nasz pan, czyli koncert życzeń kontra rzeczywistość.

Na co zwracać uwagę konfrontując oferty z potrzebami firmy? Infrastruktura testowa, potem decyzja. Faktyczne funkcjonowanie wirtualnego centrum danych w firmie – krótkie studium przypadków

14:20 - 15:20

Bartłomiej Cezak, Grey Dot

Nowoczesne miejsce pracy i cyfrowa transformacja, czyli kilka słów o Mobile Device Management.

Usługa chmurowa warta uwagi – Microsoft Intune. Możliwość sprawnego zarządzania wszystkimi urządzeniami i aplikacjami mobilnymi należącymi do firmy. Wydajna praca przy zachowaniu ochrony danych organizacji.

15:20 - 15:30

Podsumowanie konferencji, losowanie nagród

  Partnerzy


  Prelegenci

Piotr Nowik

VMware

Entuzjasta i technologiczny ewangelista, od ponad 15 lat związany z branżą IT. Jest certyfikowanym specjalistą w zakresie serwerów x86 opartych o procesory Intel/AMD, systemu operacyjnego Windows oraz rozwiązań VMware. Autor wielu branżowych publikacji i wystąpień. Specjalista w dziedzinie SDDC Network & Security.


Tomasz Łukaszewicz

DataCenter PPNT

Związany z branżą IT od zawsze. Pasjonat rozwiązań Cloud, specjalista w dziedzinie outsourcingu IT, bezpieczeństwa danych, sieci teleinformatycznych. Wieloletni pracownik i współpracownik takich firm jak Solaris Bus&Coach, Atom PC czy Abakus. Obecnie zarządza działem DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Łukasz Walicki

DataCenter PPNT
Aktualnie zatrudniony w DataCenter Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego na stanowisku Administratora Systemów Informatycznych, gdzie odpowiada za utrzymanie środowiska VMware, VMware vCloud Director, systemów Microsoft oraz systemów archiwizacji danych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Swoją ponad 10 letnią karierę w branży IT rozpoczął w Wydawnictwie Forum w Poznaniu, gdzie piastował stanowisko Administratora. Równolegle rozwijał swoje umiejętności trenerskie, prowadząc szkolenia w Action Centrum Edukacyjnym. W latach 2009-2014 pracował na stanowisku Administratora w Solaris Bus&Coach S.A., gdzie odpowiadał za utrzymanie systemów Windows, Linux i baz danych. Doświadczony wdrożeniowiec, pasjonat technologii Cloud oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem informacji.

Bartłomiej Cezak

Grey Dot Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej, od ponad 20 lat związany z firmą Nord Anglia Education, rodziną 62 szkół międzynarodowych których placówki znajdują się w Europie, Azji, Ameryce, Środkowym Wschodzie, oraz Chinach. Obecnie zarządza Infrastrukturą IT dostarczająca usługi dla ponad 100 tysięcy użytkowników na całym świecie. Specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych Azure/O365, wieloformatowym zarządzaniu urządzeniami klienckimi oraz tożsamością użytkowników. Architekt projektu „Szkoła w chmurze”, wdrażanego w szkołach Nord Anglia Education, gdzie usługi IT są dostarczane bezpośrednio z chmury, eliminując potrzebę utrzymywania lokalnej infrastruktury serwerowej.


Marcin Malęgowski

RMS SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. 

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od prawie 15 lat związany z branżą IT w zakresie analityki biznesowej, doradztwa w wyborze właściwych narzędzi IT oraz optymalizacji kluczowych procesów biznesowych w przedsiębiorstwach branży produkcyjnej i handlowej. Aktualnie pracuje w RMS SYSTEM Sp. z o.o. Sp. K. dziale konsultingu ERP, w ramach którego prowadzi spotkania i prezentacje dotyczące rozwiązań Comarch ERP.


  Rejestracja

Udział bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona   Lokalizacje

Szczecin - 19.11 (wtorek)

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia  
ul. Tadeusza Wendy 14 


Łódź - 27.11 (środa)

Centrum Biznesowe Faktoria  
ul. Dowborczyków 25 
Sala nr 3 


Białystok - 11.12 (środa)

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny  
ul. Żurawia 71 


Lublin - 12.12 (czwartek)

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny  
ul. Dobrzańskiego 3 
Sala konferencyjna 1.61