zdjęcie

Serwery dedykowane - współpraca z RMS

2019-08-05

Usługi chmurowe i wirtualizacja zawojowały świat IT. To jedne z najpopularniejszych usług dla biznesu. Jednak, tam gdzie usługa wirtualnego data center nie odpowiada specyficznym wymaganiom klienta – warto sięgnąć po serwery dedykowane.

Dla kogo serwery dedykowane?

Popularne „dedyki”, czyli serwery dedykowane, polegają na dzierżawie fizycznej maszyny na wyłączność. Rozwiązanie to kierowane jest do klientów, którym zależy na posiadaniu własnego, odrębnego serwera, który może być podstawą do wdrożenia rozwiązania „chmury prywatnej” niewspółdzielonej z innym użytkownikami. Posiadanie serwera dedykowanego w profesjonalnym Data Center daje klientom, między innymi możliwość samodzielnej konfiguracji środowiska, bezpieczeństwo energetyczne, telekomunikacyjne, ochronę dostępu, swobodę wyboru instalowanego oprogramowania. Mimo, iż takie rozwiązanie nie daje możliwości skokowego i błyskawicznego wzrostu zasobów obliczeniowych, jak w przypadku rozwiązania „chmury publicznej” działającej w klastrze wielu serwerów, koszty usługi w porównaniu z inwestycją we własną serwerownię są znikome. Usługa ta świetnie sprawdzi się na przykład w firmach oferujących klientom wdrażanie i zarządzanie wszelkimi aplikacjami ERP.

Współpraca z RMS System

Przykładem jest udana współpraca naszego DataCenter z firmą RMS System Sp. z o.o., która zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych wspierających bieżącą działalność firm.


Nasze rozwiązania opieramy na systemach informatycznych firmy COMARCH S.A. W ofercie posiadamy systemy dla małych firm (Comarch OPTIMA) oraz rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw (oparte na Comarch CDN XL). Oferujemy dostawę i kompleksowe wdrożenie tych systemów wraz z potrzebną infrastrukturą sprzętowo-programową. Posiadamy duże doświadczenie zarówno w firmach handlowych o rozproszonej strukturze, jak również w firmach o profilu produkcyjnym – mówi Marcin Malęgowski, współwłaściciel firmy.

Naszym klientom szczególnie zależy na niezawodności i stałym dostępie do usługi, dlatego nasza aplikacja powinna być hostowana na bezpiecznych serwerach. Odpowiednią równowagę między bezpieczeństwem a swobodą konfiguracji zapewnia nam współpraca z DataCenter PPNT. – dodaje.

Serwer dedykowany dał nam większą swobodę zarządzania licencjami i możliwość wykorzystania własnych licencji bez konieczności dzierżawy ich w modelu SPLA, dzięki czemu udało nam się zredukować koszty i podnieść bezpieczeństwo w porównaniu do wykorzystywania własnych maszyn. – doprecyzowuje Malęgowski.


Firma RMS System zdecydowała się na dzierżawę serwerów fizycznych Dell, jednocześnie korzystając z własnego oprogramowania do wirtualizacji, systemów operacyjnych i aplikacji. Taki zakres współpracy pozwala firmie swobodnie zarządzać zasobami i mieć pełną kontrolę nad procesem wytwarzanego przez nich oprogramowania.

Jakie jeszcze korzyści dają serwery dedykowane DataCenter PPNT?


Elastyczność


Jeśli chodzi o elastyczność – korzyści dla klientów są oczywiste. Dzierżawią oni od nas tylko taką ilość fizycznych urządzeń, jaka jest im potrzebna w danym momencie. Klient nie musi samodzielnie kupować całej drogiej infrastruktury, martwić się zasilaniem, chłodzeniem i dodatkowym osprzętem. A w razie, gdy projekt się skurczy, można z łatwością zwolnić niepotrzebne zasoby. Na dodatek, klient może wynająć dodatkową przestrzeń dyskową lub serwery od DataCenter PPNT, kolokować w naszych szafach rackowych własny sprzęt, albo skorzystać z rozwiązań hybrydowych, które łączą sprzęt kolokowany z dzierżawionym tworząc jedno środowisko – wszystko według potrzeb.

Elastyczność podejścia DataCenter PPNT zdecydowanie ułatwia współpracę – zapewnia pan Marcin. W razie jakichkolwiek zmian mogę się zwrócić bezpośrednio do administratorów i wiem, że zajmą się moją sprawą możliwie szybko i zgodnie z moimi potrzebami. To duża przewaga nad innymi dostawcami, którzy mają sztywne oferty i mniej przyjazne podejście.


Bezpieczeństwo

Wynajęcie serwera dedykowanego zalecane jest przede wszystkim klientom, którym zależy na bezpieczeństwie serwerów i przetwarzanych na nich danych. W DataCenter PPNT oferujemy wynajem szaf i serwerów wraz z udostępnieniem przestrzeni na dane na profesjonalnych macierzach Dell EMC, czyli odseparowanych od serwerów, wyspecjalizowanych pamięciach masowych. Aby dopełnić procedury zabezpieczającej, klient może również zdecydować się na automatyczny backup danych. Co ważne, połączenie usługi wynajmu serwera dedykowanego, macierzy i automatycznego backupu wychodzi zdecydowanie najkorzystniej cenowo.

Warto też zaznaczyć, że od czasu uruchomienia serwerowni dla klientów, czyli od prawie pięciu lat, DataCenter PPNT nie odnotowało przerw w świadczeniu usługi!


RODO

Z bezpieczeństwem wiąże się też ważne w kontekście przepisów RODO umiejscowienie serwerów w Polsce. W związku z tym klient ma łatwy dostęp do swoich baz z danymi osobowymi, może na żądanie wskazać fizyczne miejsce ich przechowywania oraz bez problemów usuwać i modyfikować ich zawartość. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku aplikacji ERP przechowujących dane wrażliwe, jak np. systemy kadrowe czy finansowe.

Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z DataCenter PPNT – dopowiada współwłaściciel RMS. Jesteśmy zadowoleni z obsługi, sprzętu, szybkości kontaktu. Możemy polecić ekspertów DataCenter PPNT jako partnerów zarówno dla firm poszukujących elastycznych możliwości, jak i tych potrzebujących gotowych, ale wygodnych rozwiązań.